كارگاه رنگرزی طبيعي در حاشیه شورای جهانی صنایع دستی
خرداد 30, 1396
برنامه دوچرخه سواری گروه گردشگری پرسیس به مناسبت روز جهانی زمین پاک
خرداد 30, 1396

برنامه دوچرخه سواری آب و جاروی بهاری

گروه گردشگری پرسیس در راستای اهداف توسعه پایدار و گردشگری سبز به استقبال بهار رفته و با همکاری مؤسسه دوچرخه سواری همرکابان آسمان اسپادانا و سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان اقدام به برگزاری برنامه دوچرخه سواری عمومی نمود. در این برنامه ضمن ترویج فرهنگ دوچرخه سواری به جمع آوری زباله در حاشیه زاینده رود و خانه تکانی شهر اصفهان پرداخته شد.

این برنامه در تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۲۷ در شهر اصفهان و با حضور بالغ بر ۲۰۰ دوچرخه‌سوار از رده‌ها و سنین مختلف برگزار گردید. شرکت کنندگان در این برنامه در ساعت ۷:۳۰ صبح در مقابل فرهنگسرای استاد فرشچیان جنب پل آذر گردهم آمدند. پس از ارائه‌ی توضیحات اولیه در رابطه با برنامه، رکابزنی آغاز گردید. مسیر حرکت از خیابان بوستان سعدی به سمت پل تاریخی مارنان و از آنجا به سمت جاده‌ سلامت و پس از آن در امتداد ساحل شمالی زاینده‌رود ادامه یافت. حین عبور از حاشیه‌ی زاینده رود، رسیدگی به نظافت مسیر و جمع آوری زباله‌ها توسط حاضرین در برنامه صورت گرفت.
مسیر در پل آتشگاه از سمت حاشیه‌ی جنوبی رودخانه به طرف محل گردهمایی ادامه پیدا کرد. در حدود ساعت ۱۰ صبح تمامی گروه در محل جشن به استقبال بهار در مجاورت باغ پروانه‌ها مستقر شدند. مراسم جشن با قرائت آیاتی چند از کلام‌الله مجید و سرود ملی آغاز گردید. پس از خیر مقدم و ایراد سخنانی توسط سرپرست موسسه دوچرخه سواری همرکابان آسمان اسپادانا آقای گوهریان، مدیرعامل سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان آقای بقایی و نماینده گروه پرسیس آقای مهندس لطفی زاده ، مراسم قرعه کشی و اهدای جوایز به رکابزنان همراه با پذیرایی از حاضرین برگزار گردید. بخشی از جوایز توسط شرکت پرسیس تور به رکابزنان اهدا شد که در راستای اهداف سبز خود این جوایز از بین صنایع دستی شهر اصفهان انتخاب شد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *