دومین مجمع عمومی اقتصاد با عنوان اقتصاد و صنعت گردشگری
خرداد 30, 1396
كارگاه رنگرزی طبيعي در حاشیه شورای جهانی صنایع دستی
خرداد 30, 1396

کارگاه آشنایی کودکان با دست بافت های سنتی

کارگاه آشنایی کودکان با دست بافت های سنتی توسط گروه هنری پرسیس در راستای اهداف خود و با توجه به اهمیت آگاه سازی افراد جامعه، به ویژه گروه های مدرسه و دانشگاهی نسبت به میراث فرهنگی و هنرهای سنتی، کارگاه آموزشی گردشگری تجربه محور با محوریت هنرهای سنتی به ویژه دست بافت ها به منظور آشنایی گروه های سنی کودکان با میراث کهن ایران، در روز دوشنبه مورخ 22 اسفندماه 1394 در دانشکده صنایع دستی دانشگاه هنر اصفهان برگزار گردید.

 

 کارگاه آشنایی کودکان با دست بافت های سنتی

شرح کامل برگزاری کارگاه:

کارگاه در ساعت 15، مورخ22/12/1394 در دانشکده صنایع دستی دانشگاه هنر اصفهان آغاز گردید. ابتدا رئیس دانشکده صنایع دستی، در طی مراسمی غیر رسمی و دوستانه کودکان و والدین با رشته های هنری دانشکده و خانه های تاریخی حکیم آشنا نمود همچنین در تور بازدید از خانه های تاریخی حکیم آنها را همراهی نمود.

در این کارگاه آموزش اولیه در مورد دست بافت ها و نحوه بافت توسط عضو هیئت علمی گروه فرش دانشگاه هنر اصفهان صورت گرفت. در ادامه چند تن از کارشناسان رشته فرش گرایش بافت و طراحی، در حین برگزاری کارگاه و انجام بافت، کودکان را همراهی نمودند.

سپس فرایند مراحل بافت توسط استاد مربوطه به زبان ساده و مطابق با درک کودکان توضیح داده شد. در حین انجام بافت توسط کودکان، والدین آنها نیز در فرایند بافت مشارکت و تعامل داشتند.

در انتها پس از اتمام کارگاه، کودکان با محصولی که خود خلق نمودند عکس گرفتند. سپس ، نظرات و پیشنهادات والدین به منظور بهبود و پیشرفت کارگاه آموزشی برای دوره های آتی مورد پرسش قرار گرفت.

 

 

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *