برنامه دوچرخه سواری آب و جاروی بهاری
خرداد 30, 1396

برنامه دوچرخه سواری گروه گردشگری پرسیس به مناسبت روز جهانی زمین پاک

برنامه دوچرخه سواری گروه گردشگری پرسیس به مناسبت روز جهانی زمین پاک با هدف نهادینه سازی فرهنگ سفر مسئولانه و در راستای توسعه گردشگری پایدار و سبز ، برگزاری گردید. این تور دو روزه با شعار «گردشگری سبز، زمین پاک» در مسیر اصفهان-محمدآباد-حسن آباد برگزار شد. در این راستا با توجه به اهمیت فرهنگ سازی و آگاه سازی افراد جامعه، به ویژه جامعه محلی، در این تور تلاش شد ضمن برقراری ارتباط با شهردار، مردم منطقه، هنرمندان، صنعتگران منطقه و ترویج فرهنگ دوچرخه سواری، جاذبه های طبیعی و تاریخی شهرهای حسن آباد و محمد آباد نیز معرفی گردد.
شرح کامل تور دوچرخه سواری به صورت ذیل می باشد:
تور دوچرخه سواري اصفهان حسن آباد صبح پنج شنبه از مقابل باغ گلهاي اصفهان در ساعت 6:30 آغاز گرديد. رکابزنان در بازه سنی 24 تا 54 سال در سطح نیمه حرفه‌ای تا حرفه ای در گروه ركاب زدند.
در طول مسیر با همراهی، استقبال و حمایت مردم محلی و سایر مسافران ادامه پیدا کرد. در مورد اهداف سفر و ایدئولوژی آن، اهمیت گردشگری برای جامعه میزبان و همچنین اهمیت حفظ محیط زیست برای مردم محلی و مسئولین و مخاطبان صحبت شد.
گروه بعد از 120 کیلومتر رکابزنی و گذر از روستای رحیم آباد و شهر نیک آباد، ساعت 13:30 به شهر حسن آباد رسیده و مورد استقبال مسئولین روابط عمومی شهرداری و اسکورت نیروی انتظامی قرار گرفتند. بعد از صرف ناهار و استراحت وگفتگويي كوتاه در رابطه با جزييات و اهداف سفر با شخص شهردار، جناب آقاي ايرواني، به بازديد از جاذبه های شهر حسن آباد و روستاهاي اطراف آن پرداختند. هدف از این بازدید معرفی جاذبه های تاریخی اما ناشناخته ی حسن آباد بود. دژه كوه، برج حسن آباد، چشمه دستجرد، چشمه مالواجرد و قلعه ي كنار آن و در نهايت تپه هاي شني خارا از جمله ی اين ديدني ها بودند. گروه در تمام مدت از همراهي دونفر از پرسنل شهرداري و يك خودرو پليس برخوردار بود. به منظور کمک به جامعه محلی ضمن بازدید از کارگاه خورجین بافی، افراد تشویق به خرید صنایع دستی از این کارگاه شدند.
بازگشت از حسن آباد به محمدآباد با خودرو صورت گرفته و گروه در اقامتگاه و قلعه تاریخی محمد آباد اقامت داشتند. موزه ي مردم شناسي شرق اصفهان در این قلعه تاریخی قرار دارد که ضمن بازدید از آن با ساير گردشگران حاضر در قعله گفتگو شد.
بازگشت از محمد آباد، بامداد یکم اردیبهشت ماه، همزمان با طلوع آفتاب آغاز شد. در طی مسیر بازگشت، باد شديد روبرو عاملي بود بر كاهش سرعت و تشديد خستگي گروه؛ كه مغلوب اراده ي پولادين ركابزنان گرديد و گروه طبق برنامه به روستاي قارنه رسيده و جهت بازدید، عكسبرداري و استراحت مقطعي توقف نمود. با گذشت سه تا چهار ساعت ركابزني و جدال با باد مخالف سرانجام به اصفهان رسيده و به سه تن از بهترين ركابزنان تيم جوایزی از طرف شرکت پرسیس اهدا گرديد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *